< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Zwycięzcy konkursu Kuchnia Polska Wczoraj I Dziś

Wydarzyło się2017-06-01

Nominacja do Kulinarnego Pucharu Polski dla Piotra Huszcza

 

Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś, którego celem jest kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o polskiej tradycji kulinarnej.

 

W tym roku do rywalizacji stanęło 13 drużyn. W ramach zadania konkursowego należało przygotować przystawkę, w której produktami obowiązkowymi były filet z suma ze skórą, amarantus ekspandowany i cykoria oraz danie główne na bazie biodrówki jagnięcej bez kości, mąki orkiszowej (odmiana Oberkulmer Rotkorn) i kiszonej czerwonej kapusty.

 

Uczestników konkursu Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś oceniali Adam Michalski (Przewodniczący Jury), Mariusz Nowicki, Łukasz Konik, Mirosław Reszczyk, Dariusz Zahorański, Krzysztof Szulborski, Waldemar Hołówka i Krzysztof Wojtal.

Najwyższe noty za przygotowane dania otrzymała drużyna w składzie Piotr Huszcz i Łukasz Boreczek z Hotelu Restauracji Piano w Lublinie. Tym samym, Piotr Huszcz, ponownie będzie miał okazję zaprezentować się w finale Kulinarnego Pucharu Polski 2017.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Piotr Archiciński i Joanna Świderska z Lazy Dog Cooking (miejsce II) oraz Emil Klimas i Dawid Feist z Restauracji Cucina (miejsce III).

 

Więcej informacji o KPP na www.kpp.mtp.pl oraz www.facebook.com/kulinarny. Zapraszamy również na nasz kanał filmowy na Youtube.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS