< WRÓĆ DO Hotele i restauracje

Wizyta Akademii Gastronomicznej w Water&Wine -26.05.17

Hotele i restauracje2017-06-01
Członkowie Akademii Gastronoimicznej w Polsce spotkali się w kompleksie Water&Wine, zlokalizowanym przy zakładzie butelkującym wodę Cisowianka i Cisowianka Perlage w piątek, 26 maja, by skosztować specjalnie przygotowanego na tę okazję przez szefa Marka Flisińskiego menu, z selekcją win autorstwa Piotra Kameckiego. W spotkaniu wziął udział m.in. prezydent Akademii Maciej Dobrzyniecki, zaś brygadierem majowego spotkania był Krzysztof Urbanowicz.
 

 
Wszystkie trzynaście pozycji menu zrobiło na członkach Akademii niewątpliwie wielkie wrażenie. Można się tu nawet pokusić o stwierdzenie, iż kuchnia w Water&Wine jest prawdziwie unikatowa i wyjątkowa w skali kraju. Jest prosto, acz kreatywnie i smacznie. Filozofia opiera się na serwowaniu regionalnych produktów w jak najmniej przetworzonej formie, by pozostawić oryginalny smak w każdej potrawie. Kuchnia Water&Wine jest bezpretensjonalna, radosna i pełna pasji. Cały zespół pracuje pod batutą Marka Flisińskiego (który lubi nazywać się dyrygentem, nie szefem kuchni) z uśmiechem  i błyskiem w oczach – widać, że wszyscy kochają to miejsce, atmosferę i produkty, na których pracują.
 
W Water&Wine zaserwowano nam ucztę dla wszystkich pięciu zmysłów. Niewątpliwie doskonały smak wszystkich dań, bogaty „nos” dobranych win, szumiące bąbelki Cisowianki Perlage, produkty do jedzenia palcami i przepiękne talerze, dzięki którym przygotowane dania prezentowały się wręcz zjawiskowo.
Zgodnie z tradycją zaczerpniętą ze spotkań Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej, pod koniec wizyty w danej restauracji brygadier spotkania wygłasza oficjalną relację, dotyczącą potraw, win oraz pracy zespołu. Po lunchu w Water&Wine rola ta przypadła Krzysztofowi Urbanowiczowi.
 


Zdaniem Akademików wędzone podgardle sugerowało mocny wstęp do dalszej części, zaś bulion jabłkowy pozostawiał na podniebieniu wysublimowany smak godny gwiazdkowej restauracji, z nutą jałowcowej goryczki. Świetny był również pieczony szparag z doskonale dobranymi ziołami, po którym pojawiła się niewielka, acz mistrzowsko skomponowana pod względem smaku tartaletka. Następnie podany został wypiekany na miejscu chleb wraz z masłem i smalcem o intensywnie cebulowym aromacie, po którym mogło by nastąpić małe amuse bouche (chociażby sorbet), pozwalający zniwelować mocny posmak przed podaniem delikatnej terriny z pstrąga. Risotto ze szparagów zrobiło na gościach ogromne wrażenie i zostało okrzyknięte jednym z lepszych dań menu, podobnie jak antrykot wołowy. Brzuch suma z lekko przypieczoną skórką zaskakiwał połączeniem z sosem wieprzowym, zaś mostek jagnięcy oczarował mnogością dzikich ziół i doskonałą majową sałatą. Świetnym pomysłem było również podanie świeżego plastra miodu rzepakowego z pierwszego zbioru w sezonie, z kilkoma kroplami cytryny – było to idealne wprowadzenie do słodkiej części lunchu. Następnie doskonałe lody z białych szparagów i zaskakujący rozkoszyk pełen cudownych petit four, z których na największą uwagę zasługiwało połączenie szpiku kostnego z grzybami oraz orzeźwiający rabarbar na zakończenie posiłku.
 

 
Wizyta w kompleksie Cisowianki w Drzewcach na długo pozostanie w pamięci członków Akademii. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż Water&Wine otwiera się na szersze grono klientów. Do tej pory wizyty w koncepcie organizowane były wyłącznie dla ludzi z branży, gotowali tu blogerzy kulinarni na warsztatach, wizytowali dziennikarze, szefowie kuchni i ważni klienci Cisowianki.
Od października, po trzech latach istnienia, Water&Wine otworzyło się na gości zewnętrznych. Raz w miesiącu organizowane są tu kolacje degustacyjne, na które prowadzona jest otwarta rezerwacja. Zatem teraz już każdy będzie mógł pojechać w malownicze okolice Nałęczowa i skosztować tego, co ogrody, szklarnie, stawy, ule czy leśne polany udostępniają każdego dnia szefowi Markowi Flisińskiemu i jego zespołowi.
 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Hotele i restauracje
© Copyright papaja.pl 2001-2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.