< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

Cudownie kapryśna! Mademoiselle Oiseau to prawdziwa Paryżanka!

Nowości wydawnicze2017-05-26
Na Dzień Matki
i Dzień Dziecka
 
Cudownie kapryśna! Mademoiselle Oiseau to prawdziwa Paryżanka!
Jennifer L. Scott, autorka Lekcji Madame Chic
 
 
Historia mademoiselle Oiseau podbiła serca polskich czytelniczek i recenzentek. Małe i duże dziewczyny polubiły osobliwą Juliette, która po sprawunki w cukierni wysyła kota, w środku maja wyczarowuje w Paryżu śnieg, kuchnię zamienia w pracownię perfumiarską i w cudowny sposób pomaga nieśmiałej dziewczynce imieniem Isabella odzyskać pewność siebie i przełamać kompleksy. Po Madame Chic Mademoiselle Oiseau to najbardziej znana czytelniczkom paryżanka z Wydawnictwa Literackiego.
 
A jest to historia wielopokoleniowa. Jedna ze szwedzkich recenzentek napisała kiedyś: „Zakochałam się w tej książce! Czytałam ją w ubiegły weekend pewnej małej osóbce i wpadłam po uszy, ona zresztą też! Opowieść, która porusza się płynnie na granicy między książką z obrazkami a książką z rozdziałami, to znakomity pomysł. Zwłaszcza gdy czytasz ją siedmiolatce.” (Maja Karlsson, husmorsskolan.blogspot.se). Same autorki dodają z humorem, że chciały, by była to bajka, którą można czytać „od ośmiu, dziewięciu lat do dziewięćdziesięciu. Albo nawet stu dziesięciu”, by czytać ją na głos, wspólnie z dzieckiem, dając umysłowi odświeżające wytchnienie po dniu wypełnionym nadmiarem obrazów i informacji, „by rozbudzić apetyt dziecka na czytanie w ogóle”.
 
Już w lipcu Mademoiselle Oiseau będzie można usłyszeć na antenie radiowej Jedynki. A jesienią Wydawnictwo Literackie przedstawi dalszy ciąg niezwykłych przygód Isabelli i Juliette Oiseau – Mademoiselle Oiseau i listy przeszłości! Mały przedsmak już dziś:
 
Nadszedł listopad. Jesień była tak wspaniała, jak może być tylko przy Alei Minionych Czasów, w samym sercu Paryża. Minęło dokładnie pięćdziesiąt dziewięć dni od tamtego upalnego sierpniowego dnia, kiedy to Mademoiselle usiadła na zielonym jedwabnym dywanie, uniosła się nad podłogą, po czym wyfrunęła przez balkon. Isabella została sama w mieszkaniu Mademoiselle Oiseau. Dopiero teraz zorientowała się, że pod falbankami i żabotami kryją się mroki przeszłości. Dawne życie skrywa liczne tajemnice i spieszne pożegnania, ale zostały po nim marzenia i siła siostrzanej miłości. Isabella musi szybko wyruszyć na poszukiwanie prawdy, zanim będzie za późno.
 
Andrea de la Barre de Nanteuil, Lovisa Burfitt • Historia Mademoiselle Oiseau • przeł. Maria Jaszczurowska • Wydawnictwo Literackie •  10 maja 2017
 
Z okazji Dnia Matki wszystkim Mamom Recenzentkom składam najserdeczniejsze życzenia. Zarażajcie dzieci miłością do książek i odkrywajcie wraz z nimi na powrót smak dziecięcej lektury - bo nikt nie czyta z taką wiarą i zaangażowaniem jak dzieci.
 
 Wydawnictwo Literackie 
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS