< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne

Festiwal Beskidzkie Kociołki dla Szkół -20.05

Szkoły gastronomiczne2017-03-24
 
Już 20 maja wielkie wydarzenie – edycja dla szkół Festiwalu Beskidzkie Kociołki. Festiwal ten ma już ośmioletnią tradycję, dla szkół gastronomicznych odbywa się, co roku w Czeskiej Republice na Zaolziu w Kosarzyskach. Pomysłodawcami Festiwalu i właścicielami marki są Henryk Cieślar i Wiesław Wróblewski.
 
Ideą, która przyświeca temu przedsięwzięciu jest chęć kontynuowania zamierających tradycji sporządzania dań w kociołkach przez baców przemierzających łuk Karpat od Serbii i Rumunii poprzez Węgry, Słowację, Czechy aż do Polski.
 
Organizatorzy VIII Festiwalu Beskidzkie Kociołki poprzez swoją działalność pragną pielęgnować kulturalne dziedzictwo karpackich pasterzy, a także ratować tradycyjne przepisy kulinarne z różnych zakątków Karpat i tym samym przypomnieć smaki kuchni regionów górskich.
 
Organizatorzy konkursu propagują tradycję przyrządzania potraw jednogarnkowych wśród młodych adeptów sztuki kulinarnej, a jednocześnie starają się połączyć stare przepisy ze współczesnymi trendami gastronomicznymi, wydobywając na światło dzienne dawne tradycje kulinarne skwapliwie pielęgnowane przez naszych przodków.
 
Podczas siedmiu edycji Festiwal Beskidzkie Kociołki zyskał rangę i prestiż w środowisku gastronomicznym i ogólnopolskim, postrzegany jest, jako jedno z ważniejszych wydarzeń kulinarnych o randze międzynarodowej, w skład jury wchodzą wybitne postacie kulinarne z Polski i świata, gościliśmy też władze państwowe z Czech, Polski i Słowacji, wśród uczniów zawitały ekipy z Polski, Czech, Słowacji, Litwy. 
 
W tym roku swój udział na Festiwalu potwierdziło wielu znamienitych gości na czele z Panem Konsulem Generalnym RP w Ostrawie Januszem Bilskim
W dniu 19 maja 2017 roku o godzinie 17.00 odbędzie się seminarium naukowe pt. „Kuchnia Karpat”, które poprowadzi dr Michał Milerski, warsztaty kulinarne, pokazy i degustacje poprowadzi Wiesław Wróblewski i zaproszeni goście.
 
Wydarzeniu tym będzie towarzyszyć konkurs plastyczny przeprowadzony w szkołach na Zaolziu pt. „Kociołkowanie”, w Kosarzyskach nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród, organizatorzy planują zaprosić całe rodziny, uczniów, nauczycieli i urządzić Wielki Piknik Rodzinny, na którym oprócz dobrego jadła i napitku  zostaną przeprowadzone konkursy dla publiczności.
 

Tutaj znajdziesz: Regulamin

Tutaj znajdziesz : Zgłoszenie

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS