< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Kawa za wiersz w restauracjach Sphinx i Chłopskie Jadło

Kalejdoskop2017-03-20
W restauracjach Sphinx i Chłopskie Jadło, zarządzanych przez Sfinks Polska, przez jeden dzień walutą za zamówiona kawę mogą być wiersze. W Światowy Dzień Poezji, który przypada 21 marca, obie sieci przyłączają się do międzynarodowej akcji „Pay with a poem”. Każdy klient, który tego dnia zamówi kawę i napisze dowolnej długości wiersz na specjalnym blankiecie dostępnym w restauracji, nie będzie musiał za nią płacić.
 
-  Stworzenie wiersza wymaga namysłu, zatrzymania się na chwilę. W dzisiejszych czasach, kiedy zdecydowana większość ludzi żyje „w biegu”, nie ma zbyt wiele czasu na refleksję. Pisanie poezji daje możliwość skupienia, oderwania się od codziennych spraw i przejścia do świata emocji, albo po porostu zabawy słowem. Chcemy namówić klientów restauracji Sphinx i Chłopskie Jadło, aby przyłączyli się do tej akcji i przy filiżance aromatycznej kawy spróbowali swoich sił w pisaniu poezji – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należą sieć Sphinx i Chłopskie Jadło.
 
Akcja „Pay with a poem” jest organizowana przez producenta kawy Julius Meinl. Każdego roku, 21 marca - w Światowym Dniu Poezji, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie w kawiarniach i restauracjach serwujących kawę tej marki, tysiące osób włącza się w zabawę i pisze wiersze.
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2018. Wszystkie prawa zastrzeżone.