< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne

Wojewódzki etap Turnieju na Najlepszego Ucznia - Piekarz, Cukiernik

Szkoły gastronomiczne2015-01-21

Wojewódzki turniej piekarniczy i cukierniczy we Wrześni zgromadził młodych rzemieślników z całej Wielkopolski. Po raz dwudziesty młodzież rywalizowała o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie i awans do centralnego etapu turnieju. 

 
 
W dniu 13 stycznia wrzesiński Zespół Szkół Zawodowych nr 2 już po raz siódmy zorganizował wojewódzki etap Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. 
 
Z tej okazji pojawili się u nas mistrzowie cukiernictwa, przedstawiciele rzemieślniczych samorządów, reprezentanci licznych sponsorów turnieju, a także uczniowie i opiekunowie ze szkół w: Pleszewie, Lesznie, Kaliszu, Mosinie oraz Grodzisku Wielkopolskim. 
 
Jak zwykle rywalizacji przyświecało hasło przewodnie, w tym roku brzmiało ono: „Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016”. 
Turniej zaczął się od wspólnej szkolnej części teoretycznej. Na etap praktyczny cukiernicy powędrowali do cukierni Przemysława Kuczory, a piekarze – do piekarni spółdzielni Społem
 


Uczniowie specjalizujący się w słodkościach musieli w ciągu pięciu godzin przygotować jednopiętrowy tort, figurki marcepanowe, ciastka bankietowe oraz napis okolicznościowy z czekolady. Punktowany był także sposób prezentacji gotowych wyrobów. 
 

 
Piekarze mieli za zadanie wykonać eksponat artystyczny z ciasta w kształcie dowolnej figury, herbu, rośliny lub zwierzęcia nawiązującego do tematu turnieju, musieli także wypiec ozdobny chleb okolicznościowy, bułki poznańskie, chałki, rogale, plecionki i drożdżówki. Tu także dodatkowo liczyła się finałowa prezentacja. 
 
Po zliczeniu punktacji członków komisji konkursowych okazało się, że wśród cukierników zwyciężył Michał Wośkowiak z Grodziska Wlkp. Wrześnianie Sebastian Michalski i Żaneta Rzepka zajęli tu drugie i ósme miejsce. 
Najlepszym młodym wielkopolskim piekarzem został Przemysław Kasprzak z Pleszewa. Michał Guzenda z ZSZ Września uplasował się na trzeciej „piekarskiej” pozycji. 
Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
 
 


 Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Wielkopolskę podczas krajowego finału turnieju we Wrocławiu. 

Dyrekcja szkoły szkoły serdecznie dziękuje dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu, a także za wsparcie finansowe etapu wojewódzkiego XX OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU NA 
NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK I PIEKARZ .
 Dorota Kaczmarek

wicedyrektor ZSZ Nr 2

im. Powstańców Wielkopolskich

we Wrześni

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Szkoły gastronomiczne
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS