< WRÓĆ DO Szkolenia

Zapraszamy na szkolenie w Espai Sucre w styczniu 2015

Szkolenia2014-10-20

Espai Sure ( tłum. Przestrzeń Cukru) to nowy sposób pojmowania cukiernictwa. Projekt cukierniczy autorstwa Jordi Butróna i Xano Saguera narodził się w 2000 roku. Wtedy wówczas dwóch młodych hiszpańskich cukierników otworzyło pierwszą na świecie restaurację cukierniczą w Barcelonie. Dania cukiernicze serwowane podczas kolacji w Espai Sucre wkomponowane są w trzy menu degustacyjne, które różnią się od siebie ilością serwowanych potraw.
Nauka w Szkole Espai Sucre, która mieści się w sąsiedztwie restauracji  oparta jest na swojej własnej ideologii składającej się z  trzech filarów –  istotna jest znajomość surowca, wiedza o technikach cukierniczych oraz umiejętność zarządzania posiadanymi informacjami. Zgodnie z założeniami całego Projektu SMAK jest priorytetem. Pozostałe zmienne – technika wykonania i aranżacja deseru rozumianego jako danie, to uzupełniające środki wpływające na podniesienie jego jakości. Opiera się na  kombinacji podstawowych pięciu smaków – słodkiego, słonego, gorzkiego, kwasowego i korzennego. Oprócz traktowanych z poszanowaniem starych tradycyjnych technik cukierniczych w szkole, jak i w deserach serwowanych w restauracji  stosuję się nowe techniki oraz produkty i narzędzia, pozwalające na lepszą kontrolę nad smakiem. Przywiązuję się również duże znaczenie do rozmieszczenia składników dania, aromatu  komponentów deseru oraz zabawy z temperaturami. Projekt Espai Sucre niezmiennie cieszy się uznaniem i autorytetem wśród wielu krytyków kulinarnych, najlepszych cukierników i szefów kuchni. Restauracja zdecydowanie  jest ważnym celem na mapie gastronomicznej podróży kulinarnych niejednego profesjonalisty, który muszą pamiętać, że żeby zarezerwować stolik w barcelońskiej restauracji, często należy tego dokonać z miesięcznym wyprzedzeniem. 


 

Szkolenie odbędzie się już na początku stycznia 2015 r. Szczegółowe informację można uzyskać drogą mailową lub telefoniczną:
 m_joannaochniak@wp.pl, tel. 535-554-898


 

KOMENTARZE
2015-07-02jerzy Mendewski
Witam bardzo proszę o więcej informacji jestem zainteresowany takim szkoleniem
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Szkolenia
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS