< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Wigilia dla potrzebujących na bydgoskim Starym Rynku

Wydarzyło się2012-12-24

Wigilia na Starym Rynku w mroźne południe przywiodła setki bydgoszczan. Życzenia składali sobie władze miasta, księża, radni i setki bydgoszczan, głównie najbardziej potrzebujących ludzkiej solidarności.

Miejska wigilia rozpoczęła się tradycyjnie od przeczytania przez proboszcza parafii farnej ks. prałata Stanisława Kotowskiego fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa.

Uśmiechu na radosny czas świąt życzył bydgoszczanom prezydent Rafał Bruski – Okres świąt to czas na marzenia, które miejmy nadzieję się spełnią. Boże Narodzenie to również okazja do wybaczania i pogodzenia z tymi, z którymi jesteśmy skłóceni – powiedział Rafał Bruski.

- Tak jak w Dzień Matki pamiętamy o swoich matkach, w Dzień Dziecka spoglądamy na dzieci, a urodziny nie mogą się odbyć bez solenizanta, nie zapomnijmy o Panu Bogu w święta. Życzę przede wszystkim dużo miłości. Pamiętajmy, że nawet gdy jesteśmy sami, w każdej sytuacji Jezus jest z namioznajmił ks. Wojciech Przybyła, dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Po oficjalnej części tłumnie zgromadzeni bydgoszczanie składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Tradycyjnie już przepyszne potrawy przygotowało Stowarzyszenie Kucharzy Kujaw i Pomorza wspólnie z Euro Toques Polska.  W kolejce po ryby, barszcz, pierogi ustawiły się setki starszych osób, samotnych, a nawet bezdomnych, dla których spotkanie było przeżyciem wspólnoty z innymi.

Na zakończenie wystąpił znany bydgoski zespół Żuki i dzieci z młodzieżowych domów kultury.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS