< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Relacja z zebrania Stowarzyszenia Euro-Toques Polska

Wydarzyło się2012-09-27

W dniu 18 września 2012 r. odbyło się już trzecie w tym roku zebranie Stowarzyszenia Euro-Toques Polska. Miejscem spotkania był Zajazd Hetman w Lgocie Murowanej, a organizatorem był Sebastian Humski. Przed zebraniem wszystkich Członków, tradycyjnie odbyło się zebranie Zarządu.


Po przywitaniu wszystkich zebranych, po przedstawieniu porządku obrad, omówiono, między innymi, tematy takie jak:
Sprawozdanie z zebrania Rady Programowej Kulinarnego Pucharu Polska, gdzie przedstawiono wszystkie konkursy kulinarne nominowane do półfinału, a które niestety nie otrzymały nominacji na rok 2013. Omówiono również organizację poszczególnych konkursów, ich plusy i minusy. Lista konkursów nominowanych, wkrótce ukaże się na stronach internetowych branżowych. W zebraniu Rady Programowej uczestniczyli przedstawiciele Euro-Toques Polska, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, Klubu Szefów Kuchni, Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Poznańskich, Ambasadorzy Kulinarnego Pucharu Polski, przedstawiciel UNILEVER, przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku, Kulinarny Puchar Polski odbędzie się pod przewodnictwem Euro-Toques Polska.

Zebrania Euro-Toques International z siedzibą w Brukseli, organizowane są conajmniej cztery razy w roku, gdzie zjeżdżają się prezesi poszczególnych krajów Europy, w tym z Polski. Na te spotkania, wraz z prezesem Euro-Toques Polska, będą wyjeżdżać również inni członkowie. W sierpniu, w Hiszpanii, nasz kraj reprezentował Juan Salvador Fernandez Towar. 26 września br. na zjazd pojechali Jean Bos, Marek Rybacki, oraz Wojciech Harapkiewicz- do Dublina(Irlandia). Następny zjazd odbędzie się 11 i 12 lutego w Lyonie(Francja), w Instytucie Paula Bocuse, gdzie chęć wyjazdu zgłosiło pięciu członków naszego Stowarzyszenia.


Tomasz Nowak, zebranym zaprezentował Fundację „Kuźnia Kucharzy Śląskich”, która wyraziła chęć współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Na dobry początek tej współpracy, zaproponowano wspólna organizację Wigilii.

Wspólpraca ze szkołami gastronomicznymi, omówiono bardzo szeroko. Na tą okoliczność, na zebranie zaproszona została p. Małgorzata Niewrzela, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskiej w Bytomiu. Pani dyrektor opowiedziała o problemach z którymi boryka się na codzień, a także wyraziła wdzięczność kucharzom z Euro-Toques Polska za współpracę, oraz za pomoc w organizowaniu konkursu kulinarnego- Międzynarodowych Warsztatów gastronomoczno-Hotelarskich. Oczywiście wyraziła chęć dalszej ścisłej współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Na zebraniu, pani Dyrektor złożyła deklarację członkowską, co za tym idzie, wstąpiła w szeregi Stowarzyszenia Euro-Toques Polska.

Jeszcze w tym roku, sześciu kucharzy pojedzie do Bayerutch(Północna Bawaria), promować polskie produkty oraz polską kuchnię. Na zebraniu sporządzono listę osób, ktore wyraziły chęć na ten wyjazd. Data do ustalenia.

Aktualne cały czas są wyjazdy na praktyki zagraniczne, do Włoch, Niemiec, Belgii, Norwegii. Więcej informacji na stronie www.eurotoques.pl , na którą zapraszamy. Jak również na Fb. .Na stronach przedstawiane są wszelkie informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia.
Odbyły się również prezentacje zaprzyjaźnionych firm, takich jak: RM Gastro, Willa Win, oraz QimiQ.

Zebranie zorganizowane było wzorowo, to już u nas tradycja, jak przystało na europejskie Stowarzyszenie. Dziękujemy Sebastianowi Humskiemu, bo to On zorganizował tak wspaniały zjazd. Właścicielom Zajazdu Hetman dziękujemy za gościnę, za to że mogliśmy wszyscy razem spotkać się w tak przepięknym miejscu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za poświęcenie cennego czasu, by służyć słusznej sprawie, bo członkowie Euro-Toques Polska działają „W Służbie Zdrowej Żywności”.
Sponsorem głównym zjazdu byli: Pani Henryka Bugaj Prezes Zajazd Hetman,
Ponadto:
Pan Paweł Jadczyk Menager Zajazd Hetman
Sebastian Humski Szef Kuchni Zajazd Hetman
Zbyszek Siwak i Henryk Siwak, firma QimiQ.

Za wszystko bardzo dziękujemy i już teraz zapraszamy na Wigilię!

Relacja:
Marzenna Konkolewska
Public Relations
Euro-Toques Polska

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS