< WRÓĆ DO Nowości produktowe

Porcelana Villeroy & Boch w legendarnym Orient-Expressie

Nowości produktowe2012-07-18

 

Legendarny Venice Simplon–Orient-Express to niepodważalnie najbardziej znany pociąg na świecie. Historie, które miały miejsce w jego ekskluzywnych wagonach łączą się z tajemniczymi opowieściami o namiętności, romansach czy intrygach. Podróż Orient-Expressem to przeżycie, o którym się nie zapomina! Cześć tej przygody jest nieodłącznie związana z unikalną porcelaną, na której podawane są wyszukane dania. Od kwietnia 2012 r., stoły w wagonach restauracyjnych Orient-Expressu nakryte są specjalnie zaprojektowaną kolekcją zastawy stołowej Villeroy & Boch - L’Oriental, Etoile du Nord i Côte d’Azur.

W każdym wagonie inna przygoda z Villeroy & Boch!

Każda z trzech kolekcji, została zaprojektowana z myślą o konkretnym wagonie. Zanim powstały, projektanci musieli wdrożyć się w historię i specyfikę wnętrz Orient- Expressu, by potem jak najlepiej przenieść je na płaszczyznę białej porcelany.
 
„L’Oriental”
to kolekcja nasycona bogactwem orientu: królewskimi ptakami wodnymi i bujnością dalekowschodnich traw i trzcin. Talerze obiadowe uzupełnianą mniejsze, czarne talerzyki ze złotym dekorem. Kolejna linia - Etoile du Nord – to odzwierciedlenie różnorodności orientalnej flory. Czerwono – biała kolorystyka idealnie komponuje się z drewnianym wnętrzem restauracji w stylu art déco. Podziwiać będzie ją można w wagonie restauracyjnym o tej samej nazwie. Inspirowana szklanym światem Lilique, “Côte d’Azur” to zdecydowanie najdelikatniejsza i najbardziej artystyczna kolekcja. Małe talerzyki pokrywa ten sam wzór, co ściany wagonu, zaś talerz obiadowy zdobią dekory przypominające kiście winogron.

„Venice Simplon–Orient-Express to elegancja w najlepszym wydaniu. Bogata historia i tradycja do dziś są kultywowane. Praca przy tym projekcie sprawiła nam olbrzymią przyjemność” powiedział Burkhard Schmidt, dyrektor departamentu zajmującego się hotelami i restauracjami Villeroy & Boch.

„Zespół Villeroy & Boch jest niezwykle pomysłowy”

Gary Franklin, dyrektor zarządzający Orient-Express, tak podsumował współpracę: „Jesteśmy bardzo podekscytowani nową porcelaną dla Venice Simplon-Orient-Express. Od dawna szukaliśmy pomysłu na pokazanie wyjątkowego stylu pociągu i jego przepięknych detali. Zespół Villeroy & Boch znalazł sposób na realizacje naszych oczekiwań, tworząc unikalne kolekcje porcelany stołowej.”

Orient-Express to synonim stylu i luksusu od 1883 r. To nie tylko pociąg, ale także sieć hoteli. Venice Simplon–Orient-Express, znany również jako „król pociągów”, jest obecny w ponad 13 krajach w Europie m.in. w Paryżu, Wenecji, czy Budapeszcie.

Zastawa stołowa przygotowana dla Venice Simplon-Orient-Express to kolejna udana realizacja na liście Villeroy & Boch. Portfolio marki obfituje w wiele innych, ciekawych projektów, m. in. współpracę z Emirates Palace w Abu Dhabi, Anstel Hotel w Amsterdamie czy Qatar National Convenrion Center.

Dział „Hotel i Restauracja” marki Villeroy & Boch już od ponad 25 lat odpowiada na potrzeby klientów z branży hotelarsko – restauracyjnej. Firma, współpracuje z restauracjami w ponad 120 krajach i zapewnia profesjonalne doradztwo produktów. Dowiedż sie więcej na temat specjalnej oferty dla branży HoReCa Villeroy & Boch na stronie www.villeroy-boch.com/hotel


Więcej informacji:
Ewelina Ciuchta

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości produktowe
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS