< WRÓĆ DO Wydarzyło się

W Dzień Dziecka „Bądźmy razem”!

Wydarzyło się2012-06-05


W dniu 02 czerwca 2012 r. w podbydgoskim Myślęcinku, odbył się wielki rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka. Głównym organizatorem był Caritas Diecezji Bydgoskiej, pod przewodnictwem Dyrektora, ks. Wojciecha Przybyły.


Na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak: konkurs malarski, pokaz ratownictwa, miasteczko ruchu drogowego, jazda konno, zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, dmuchańce, stylizacja fryzur, malowanie twarzy, dogoterapia, czy pokaz psów policyjnych. Na scenie głównej odbywały się koncerty wokalno- taneczne, konkursy i loteria fantowa.

Zadbano też o podniebienia milusińskich. Specjalnie dla nich, kucharze ze Stowarzyszenia Euro-Toques Polska oraz Stowarzyszenia Kucharzy Kujaw i Pomorza, przygotowali „Zupę czerwoną od serca”, czyli pomidorówkę z makaronem. W gigantycznym garze firmy ChemaN ugotowano 4000 litrów pysznej zupy, która rozeszła się błyskawicznie.


Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się też pizza, serwowana z przyczepy gastronomicznej ‘Happy Food”-  nowość w Polsce. Dzieciaki tłumnie oblegały przyczepę, aż do ostatniego kawałka. Wydano 1200 porcji pizzy.

Ponadto można było skosztować dań z grilla - karkóweczki, kiełbasek i kaszanki.
Na deser, oczywiście ulubiony przez wszystkich tort lodowy oraz owocowy kisiel. Kisiel serwowany z kuchni polowej smakował podwójnie ;-).

Kucharzom dzielnie pomagały uczennice z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Bydgoszczy.


Różopole w tym dniu odwiedziło około 15 000 osób. Mimo chwilowego załamania pogody, wszyscy bawili się świetnie, a niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie zniechęciły nikogo do dobrej zabawy i świętowania tego niecodziennego wydarzenia.


Po raz kolejny organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Tego dnia żadne dziecko nie było głodne i miało uśmiech na twarzy, żadne też nie wyszło z pustymi rękoma. Organizatorzy bowiem zapewnili każdemu z milusińskiemu prezenty i paczki ufundowane przez sponsorów.

Patronat nad imprezą objął Ksiądz Biskup Jan Tyrawa i Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Caritas Diecezji Bydgoskiej, Miasto Bydgoszcz – reprezentowane przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży; Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy; Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.
Imprezę ze sceny poprowadzi Michał Juszczakiewicz.

Relacja:
Marzenna Konkolewska
Public Relations
Euro-Toques Polska

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS