< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Zostań przyjacielem pszczół”-13.05.2012

Kalejdoskop2012-05-12

Inauguracja tegorocznej edycji kampanii pod hasłem „Zostań przyjacielem pszczół” odbędzie się w Parku Kultury w Powsinie już 13 maja 2012 roku. Pełen atrakcji piknik rodzinny, podczas którego zostanie zasadzonych mnóstwo nektarodajnych roślin, rozpocznie się o godz. 12.00. Inne atrakcje, które urozmaicą zbliżający się piknik to m.in: pokazowe wystąpienie na scenie pszczelarza, gry oraz zabawy sprawnościowe i edukacyjne dla całych rodzin, szczególnie dla najmłodszych, konkursy z nagrodami. Serdecznie zapraszamy! Na pikniku do dyspozycji uczestników będzie m.in. ekspert akcji – prof. dr hab. Jerzy Wilde.

Miejsce: Park Kultury w Powsinie, ul. Maślaków 1, Warszawa

Start: godz. 12.00

Wstęp bezpłatny!

Akcja „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” zwraca uwagę na problem masowo ginących pszczół i edukuje na temat tego, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do ich ratowania. Jest o co walczyć – owady te zapylają 78% roślin na naszej planecie, z których powstaje 1/3 żywności! W tym roku kampania powraca w nowej, jeszcze atrakcyjniejszej odsłonie. Do ekspertów programu – profesora Jerzego Wilde i Mai Popielarskiej – dołączył dr hab. Paweł Chorbiński, prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Akcję wsparli również młodzi pasjonaci z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli, a także cztery polskie związki pszczelarskie.

Organizatorzy jeszcze aktywniej nawołują każdego z nas do włączenia się w tegoroczne działania i zaprzyjaźnienia się z tymi pożytecznymi owadami.

Ponadto przez cały czas trwania akcji jej uczestnicy będą mogli sadzić wirtualne ogródki i brać udział w konkursach na stronie internetowej oraz na profilu akcji w serwisie Facebook.

Zapraszamy na stronę akcji www.pomagamypszczolom.pl oraz profil na Facebooku http://www.facebook.com/ZKujawskimPomagamyPszczolom

Ambasadorzy akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom 2012”:

·         prof. dr hab. Jerzy Wilde, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

·         dr hab. Paweł Chorbiński, prof. nadzw., Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

·         dr Anna Krzysztofiak, dr Lech Krzysztofiak, Wigierski Park Narodowy

·         Maja Popielarska, autorka ogrodniczego programu poradnikowego „Maja w ogrodzie”, prezenterka pogody w telewizji TVN, TVN 24 i TVN Meteo.

Kampanię wspierają: Zespół Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli, Stowarzyszenie Pszczelarzy Polskich „POLANKA”, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych, Polski Związek Pszczelarski, Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe

Więcej informacji udzielają:
                                                                                                               
Anna Szymbert
Biuro Prasowe Akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS