< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Zenon Hołubowski i Grzegorz Kazubski- pierwszymi polskimi jurorami z certyfikatami WACS

Wydarzyło się2012-03-07

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zenon Hołubowski - szef kuchni, członek OSSKiC oraz Amerykańskiej Federacji Kulinarnej, właściciel Hotelu Hołubowski w Pile i Grzegorz Kazubski- Manager Makro Centrum HoReCa, Honorowy Prezes OSSkiC zdobyli jako pierwsi w kraju Certyfikat Międzynarodowy Sędziów WACS !!!


W trakcie dwudniowego seminarium w Ljubljanie, które odbyło się w dniach od 21-23 lutego br. trener WACS Continental Representative Europe North Gert Klotzke (trener reprezentacji Szwecji, która jako jedyna dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Świata) przekazał niezbędną wiedzę jaką należy posiadać by prawidłowo oceniać uczestników we wszystkich kategoriach konkursowych.


Oprócz szkolenia nasi reprezentanci musieli zdać kilka egzaminów : rozwiązywano testy, które sprawdzały poziom znajomości języka angielskiego i podstawy kuchni klasycznej. Oceniano wiedzę jaką zdobyło podczas szkolenia m.in z regulaminu WACS, zasad sędziowania, obowiązujących trendów i sposobów przekazywania uwag uczestnikom.
Najtrudnieszy okazał się jednak egzamin praktyczny, który polegał na ocenie prac uczestników konkursu, który odbywał się w tym czasie na Słowenii. Trudność polegała na tym, że trzeba było przed Instruktorem obronić wystawione wcześniej oceny i rzetelnie je uzasadnić.Cieszymy się niezmiernie, że mamy w kraju sędziów, którzy dołączyli do tego elitarnego grona i dzięki temu nasze konkursy będą oceniane zgodnie z obowiązującymi zasadami jakie stosuje się na konkursach międzynarodowych.
Na szczegółową relację z tego ważnego wydarzenia odsyłam na stronę www.poradnikrestauratora.com.pl, gdzie zamieszczony jest wywiad z naszymi Jurorami!


KOMENTARZE
2012-03-07Jacek Kempa v-ce Prezes ETP
Gratulacje Zenku i Grzesiu wielka sprawa i zaszczyt.Życzę sukcesów.
2012-03-07kurt
its great finally we have two international judges congratulations
2012-03-08Mario
Zapewne... i tak każdy wie jak wyglada ocenianie konkursów w Polsce, gratuluje.
2012-03-08Artur Musztyfaga
Grzegorz i Zenek gratuluję sukcesu
2012-03-10Iwona
Gratulacje!!!
2012-03-15Giancarlo Russo
Gratulacje chłopaki.
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.