< WRÓĆ DO Nowości produktowe

Dolci Momenti dla babć i dziadków

Nowości produktowe2012-01-16

Kto ulokował najcieplejsze święto w najzimniejszej części kalendarza? Dokładnie nie wiadomo, ale skoro już Dzień Babci i Dzień Dziadka przypadają w czasie, gdy zima pokazuje, co potrafi, postarajmy się o gorącą atmosferę.

Co roku większość wnuków staje przed dylematem: jaki prezent podarować ukochanym babciom i dziadkom? A gdyby tak dobre wino, które bukietem oczaruje mocniej niż kwiaty z najdroższej kwiaciarni, a smakiem zachwyci bardziej niż markowa bombonierka? W dodatku wyjdzie na zdrowie, bo o leczniczych właściwościach wina wiadomo nie od dziś. Jak mawiał słynny grecki pisarz i filozof Plutarch: „Wino jest najszlachetniejsze wśród napojów, najsmaczniejsze wśród lekarstw i najprzyjemniejsze wśród pokarmów”. Czerwone odmiany zawierają substancje zapobiegające miażdżycy i chorobom serca, pozytywnie wpływają na wzrok, mają też właściwości… odmładzające. Białe wina z kolei pobudzają produkcję enzymów trawiennych, usprawniając pracę układu pokarmowego.

Niełatwo znaleźć wino ujmujące i zawartością, i estetyką opakowania – takie, które najpierw urzeknie piękną butelką, a po degustacji „wnętrza” – nie rozczaruje. Mołdawskie Dolci Momenti na pewno przypadną do gustu babciom i dziadkom.

Intensywnie czerwone, półsłodkie Dolci Momenti Merlot to idealny prezent na zimowe wieczory, bo wyraźny aromat owoców leśnych pozwoli degustującym zapomnieć o nieprzyjemnej aurze. Podobnie zresztą białe, również półsłodkie Dolci Momenti Muscat, zniewalająco pachnące miodem i akacją, urzekające słomkową barwą i dobrze zbalansowanym, owocowym smakiem. Oba trunki, serwowane chociażby do deseru w postaci babcinej szarlotki, uprzyjemnią każde spotkanie, a już na pewno to wyjątkowe u dziadków z okazji ich święta.

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest w wielu krajach, nie tylko europejskich. Ale szczególny charakter nadali mu Japończycy, słynący z szacunku dla osób starszych i poszanowania daru długiego życia. W trzeci poniedziałek września w Kraju Kwitnącej Wiśni obchodzi się Dzień Szacunku dla Wieku. To święto narodowe, dzień wolny od pracy (notabene – jeden z niewielu), w którym seniorzy są odwiedzani przez wnuków, obsypywani życzeniami i prezentami, a potem bawią się wspólnie na festynach i przyjęciach. I chyba los wysłuchuje życzeń skośnookich wnucząt - wszak to Japończycy mogą się poszczycić najdłuższą średnią życia. Życzymy zatem naszym babciom i dziadkom, by dorównali lub nawet prześcignęli w statystykach długowieczności obecnych zwycięzców. Dobre wino na pewno im w tym pomoże!
KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości produktowe
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS