< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Küchen Party w Berghof

Wydarzyło się2011-12-20


W listopadzie, tego roku, po raz kolejny odbyło się „Küchen Party” w Hotelu Berghof, w Niemczech. Impreza organizowana jest cyklicznie, cztery razy w roku za sprawą Euro-Toques Deutschland. Ponownie udział wzięli kucharze z Polski, członkowie Euro-Toques Polska.


Ogólnie wzięło udział siedmiu kucharzy z Niemiec oraz nasza, dwuosobowa, ekipa polska. Gotowaliśmy przez dwa dni i prezentowaliśmy po dwa dania degustacyjne.
W pierwszym dniu dla 70 osób oraz dla 90 osób w drugim dniu. Pieczę nad całym przebiegiem imprezy sprawował szef kuchni.


Kolacje rozpoczynały się przywitaniem gości przez kucharzy przy lampce szampana. Po przywitaniu, kuchnia hotelowa w mgnieniu oka zapełniała się gośćmi.
Na kuchni, w której było sześć stanowisk, goście mieli możliwość skosztowania 12 różnych dań i 4 deserów. Mogli również obserwować pracę kucharzy na żywo.


Reakcja gości była bardzo pozytywna. Byli zachwyceni, że mogli wejść na kuchnię i widzieć pracę kucharzy od zaplecza. Niektórzy mówili, że „taka atmosfera  dodaje smaku”. Po zaserwowaniu wszystkich dań kucharze kończyli pracę w kuchni i dosiadali się do stołów gości. Dodatkowo na Sali była prezentacja win niemieckich pobliskich winnic. Ucztowanie i rozmowy kulinarne trwały do późnych godzin wieczornych a nawet nocnych ;-)Drugi dzień imprezy był podobny do pierwszego. Przygotowanie mise en place ze świeżych produktów na wieczór. W porze popołudniowej wszyscy zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę objazdową po pobliskiej okolicy. Zwiedzaliśmy wioskę olimpijską sportów zimowych Oberzhof gdzie znajdowały się skocznia narciarska, tor bobslejowy i tor biegowy biatlonu zimowego. W drodze powrotnej zajechaliśmy do klasycznej niemieckiej oberży gdzie serwowali przepyszne regionalne kiełbaski, z regionalną musztardą.

 

Podróż była bardzo udana, poznaliśmy wielu ciekawych kucharzy i zostaliśmy zaproszeni przez Szefa na kolejny zjazd „ Küchen Party”.

Marcin Jabłoński
Tomasz Kapturkiewicz

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS