< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Beer Serves Europe

Wydarzyło się2011-12-15

W dniu 22 listopada 2011 r., w Brukseli miał miejsce Europejski Dzień Piwa. Z uwagi na fakt polskiej Prezydentury w Europie, tym razem prezentowane były polskie browary, a co za tym idzie, zaproszono polskich producentów piwa.

Oprawą gastronomiczną, zajęli się kucharze z Euro-Toques Belgia. Zaproszony został również polski reprezentant, Jean Bos- prezes Euro-Toques Polska. Belgijskie ET reprezentowali: Jean Castadot- president ETB, Christophe Baert- wice president ETP oraz Laurent Mahaux.Odnośnie znaczenie piwa w Europie głos zabrali kolejno: José Manuel Barroso, Danuta Hübner, Alberto Da Ponto oraz Jean Bos.

Zaznaczono, że polskie piwo, jeśli chodzi o jego ilość produkcji i jakość, zajmuje trzecie miejsce na Świecie. Podobno belgijskie piwa są najlepsze na Świecie, ale my też mamy czym się chwalić. W Belgii, polskie piwa miały bardzo duże powodzenie wśród zaproszonych gości. Wszystkie, jak na przykład Koźlak, czy Żywe Piwo z browaru AMBER, znikały w mgnieniu oka.

Przy tej okazji, kucharze zaprezentowali dania na bazie produktów naturalnych. Nie zabrakło również prezentacji produktów polskich. Jean Bos przygotował różne wędliny z gęsiny oraz comber z jelenia z polską żurawiną i buraczkami przygotowany metodą Sous Vide. To danie cieszyło się największym powodzeniem.


Organizatorem tego wydarzenia był Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce- Browary Polskie

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS