< WRÓĆ DO Kalejdoskop

Najlepsza kawa wybrana

Kalejdoskop2011-10-10

Ponad 4,5 tysiąca mieszkańców Trójmiasta i Pomorza wzięło udział w III Festiwalu Kawy. Jest to jeden z głównych festiwali tego typu w Polsce.

W dniach 8 i 9 października w gdyńskim Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” odbył się III Festiwal Kawy. Jego głównym celem jest promowanie kultury picia kawy oraz kształtowanie w społeczności umiejętności odróżniania smaków kawy, a przez to jej marek. 
W Festiwalu wzięły udział lokale z Trójmiasta i Pomorza, dla których parzenie dobrej kawy jest jednym z ważniejszych wyzwań ich działalności. Liczba odwiedzających pokazała, że mieszkańcy Trójmiasta lubią pić kawę i cenią jej jakość.
Festiwal odbywa się w dwóch odsłonach, z których pierwsza miała miejsce w dniach 6-8 październikach. W tych właśnie dniach publiczność festiwalowa mogła odwiedzać lokale biorące udział w Festiwalu i kosztować różnych marek kawy. Następnie za pośrednictwem specjalnych kart oddawali głosy na najlepszą z nich.

Kolejnym etapem Festiwalu odbywającym się w dniach 8-9 października w Gemini w Gdyni była prezentacja lokali festiwalowych oraz producentów kawy.
Publiczność, która w ciągu tych dwóch dni odwiedziała „Gemini” mogła za darmo skosztować wszystkich rodzajów kawy i głosować na tą ulubioną.

Zebrane w dwóch etapach głosy wyłoniły zdobywcę nagrody publiczności dla marki kawy oraz lokalu. Najlepszą marką okazała się Ferber Caffe, która zdobyła tytuł Bursztynowej Filiżanki III Festiwalu Kawy w Gdyni, a „Bursztynowy Puchar” za najlepszy lokal zdobyło Cafe Ferber z Sopotu. Ten tytuł to dla Nas wielki zaszczyt. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze lepiej będziemy mogli promować kulturę pica kawy w Trójmieście – mówi Marta Kuczyńska  z Cafe Ferber w Sopocie.
Podawanie dobrej jakościowo kawy to przede wszystkim przygotowanie w odpowiedni sposób espresso oraz wysokiej jakości dodatki w postaci spienionego maleka, likieów smakowych – dodaje.


W drugim etapie Festiwalu obecne było profesjonalne Jury, które oceniało jakość prezentowanej kawy i ogłosiło zwycięzcę tej kategorii - marka Best Coffee.
W festiwalu wzięło udział ośmiu wystawców oraz zaprezentowano osiem marek kawy. Festiwal odbył się już po raz trzeci. Przybywa odwiedzających spoza Trójmiasta. Gdynia jako miasto portowe szczególnie związana jest z kawą. To właśnie tu przypływały i wciąż przypływają kawy z całego świata. Festiwal powoli wpisuje się w na stałe w kalendarz imprez odbywających się w Gdyni.

 Magdalena Pawłowska

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Kalejdoskop
© Copyright papaja.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.