< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Zebranie Stowarzyszenia Euro-Toques Polska w Polanicy Zdroju

Wydarzyło się2011-09-30


W dniu 20 września 2011 r. odbyło się kolejne zebranie Stowarzyszenia Euro-Toques Polska. Tym razem miejscem spotkania była Polska południowa, hotel Sana w Polanicy Zdrój.

 Zebranie poprowadził Janusz Skrobot.
Tradycyjnie przed zebraniem wszystkich Członków ETP odbyło się zebranie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. W tym pozostali członkowie ETP wykorzystali wolny czas na zwiedzanie kurortu. Zdążyliśmy zwiedzić niektóre zakątki tego urokliwego uzdrowiska jak przepiękny Park Zdrojowy i urzekającym swym urokiem wnętrz, „kultowe sanatorium” Wielka Pieniawa, gdzie historia jego sięga 1906 roku.

Na zebraniu omówiony został temat zrealizowanych konkursów kulinarnych, zakończony podsumowaniem. Omówione zostały konkursy kulinarne nominowane w tym roku do Kulinarnego Pucharu Polski, największego prestiżowego konkursu kulinarnego przeprowadzonego podczas odbywających się w Poznaniu targów Gastro Trendy.
Głos zabrali organizatorzy poszczególnych konkursów kulinarnych. W tym roku nominowanych do KPP z ramienia ETP zostało pięć konkursów kulinarnych, natomiast w roku 2012  będzie ich sześć, poinformował Jean Bos. Dodatkowym i jednocześnie nowym konkursem nominowanym do KPP za sprawą ETP, jest toTrendy Chef, organizowany w hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy. Warto tu wspomnieć, że Kulinarny Puchar Polski 2012 r. odbędzie się pod przewodnictwem ETP.

Za sprawą Łukasza Szewczyka, ETP obejmie również patronatem III Ogólnopolskie Zmagania Carvingowe „Polish Carving Cup”, które odbędą  się we Wrocławiu. Konkurs ten w przyszłym roku będzie nominowany do Mistrzostw Europy. Sędziami między innymi będą Marek Rybacki i Alle Mishina z Federacji Rosyjskiej.

ETP obejmuje swoim patronatem bardzo dużo konkursów kulinarnych, coraz więcej pojawia się nowych o których teraz nie wspominamy. Relacje z nich przekazywane będą na bieżąco.

W październiku tego roku, dziesięciu kucharzy z ETP będzie reprezentować Polskę w Brukseli podczas Drzwi Otwartych Parlamentu Europejskiego. Na zebraniu potwierdzona została lista uczestników wcześniej ustalona na poprzednim zebraniu.

Miłym i ciekawym akcentem spotkania była prezentacja papieru do gotowania firmy Saga, którą przeprowadziła Agnieszka Wesoły Drąg. Zbigniew oraz Henryk Siwakowie z firmy QimiQ przypomnieli nam o walorach bazy śmietanowej. Waldemar Hołówka, dokonał prezentacji  urządzeń firmy Winterhalter. Następnie wystąpili przedstawiciele firmy Stoll impex oraz CajdexEko – Ar Mirosław Lech,  lokalna firma z terenu Hrabstwa Kłodzkiego uprawiająca i przetwarzająca ekologicznie aronię, przeprowadziła bogatą prezentacie połączoną z degustacją swoich znakomitych, ekologicznych produktów.

Swoją obecnością zaszczycił nas również nasz przyjaciel oraz Członek Honorowy ETP, Wolfgang Menge - prezes Euro-Toques Niemcy, vice prezes Euro-Toques International.

Ustalono wstępną datę spotkania wigilijnego, mianowicie 28, 29, lub 30 listopada, które odbędzie się w Gniewie. Już teraz zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków ETP do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Wielkimi krokami zbliża się dzień Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem członkowie ETP kwestować będą w trzech polskich miastach w Polanicy Zdroju, Ustroniu oraz w Bydgoszczy.

Omówione zostały sprawy bieżące Stowarzyszenia, przedstawiono nowe pomysły i plany na przyszłość.

W zebraniu uczestniczyła TV KŁODZKA, która po przyjęciu zaproszenia przez jej właściciela Piotra Kramnika, zarejestrowała wypowiedzi członków ETP i gości w osobie Marka Mazurkiewicza dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Polanicy Zdroju współorganizatora Festiwalu Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim. Zapisano również fragmenty z zebrania ETP. Relację można oglądać na stronie  www.tvklodzka.pl.
Na koniec odbyły się dyskusje i wolne wnioski. Zjazd członków i sympatyków ETP zakończył się wspólną, obfitą kolacją przy której kontynuowano tematy poruszane podczas zebrania.


Dziękujemy Szymonowi Szlendakowi, Sławomirowi Nawrotowi, Wiesławowi Szymczakowi  firmie QimiQ, firmie Impex, oraz Andrzejowi Jackowiak za przygotowanie wieczornej gali.
Dziękujemy wszystkim za przybycie: Członkom ETP, firmom wspierającym, sympatykom. Waldemarowi Załuskiemu, Januszowi Skrobotowi oraz Wojtkowi Harapkiewiczowi, za przygotowanie zjazdu, a właścicielom i obsłudze Hotelu Sana w Polanicy Zdroju, dziękujemy za szczerą gościnę i umożliwienie przyjazdu do tak przepięknej miejscowości jaką jest Polanica Zdrój.

Marzenna Konkolewska
Public Relations
Euro-Toques Polska

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS