< WRÓĆ DO Nowości produktowe

Herbata jakiej jeszcze nie było!

Nowości produktowe2011-08-04


„Obrazkowa historia herbaty” – pod taką nazwą realizowany jest najnowszy projekt edukacyjno-promocyjny marki Dilmah. Do specjalnie oznakowanych opakowań czarnych herbat aromatyzowanych dołączane są herbaciane komiksy. Tematyką cyklu są burzliwe dzieje herbaty opowiadane w zabawny i pouczający sposób przez… porcelanową filiżankę. W ramach projektu uruchomiony został internetowy konkurs konsumencki na najlepszy komiks – do wygrania m.in. najnowszy tablet ASUS Eee Transformer. 

 „Stale poszukujemy nowych sposobów przekazu, które pozwolą nam jak najlepiej dzielić się naszą herbacianą pasją i wiedzą o herbacie.” - mówi Piotr Witomski, dyrektor marketingu Gourmet Foods (Dilmah). „Cykl komiksów jest w takim ujęciu szczególnie atrakcyjny – są one łatwe w odbiorze i zabawne, ze starannie przemyślanym scenariuszem i świetną kreską autorstwa znakomitych rysowników. Komiks to zupełna nowość w naszej branży. Liczymy na to, że przypadnie do gustu miłośnikom herbat marki Dilmah, którzy chętnie sięgać będą po kolejne opakowania, odkrywając niezwykłe i burzliwe dzieje herbaty.” – dodaje Piotr Witomski.

Herbaciane historie komiksów Dilmah i dzieje samej filiżanki – narratorki cyklu, toczą się w różnych czasach i miejscach, ale zawsze tam, gdzie splatały się losy świata i herbaty. Filiżanka towarzyszy zatem cesarzowi Shennongowi, niemal 4 800 lat temu, kiedy odkrywa napar z listków Camellia sinensis, uczestniczy w koronacji królowej Wiktorii, przemycie opium do Chin, obserwuje próby założenia plantacji herbaty w… Szwecji, z sukcesem doprowadza do założenia tychże na Cejlonie, itd. Swoje przeżycia komentuje z pasją, humorem, a czasem nawet zbyt dużą fantazją. Dlatego każdy odcinek cyklu opatrzony jest krótkim komentarzem, prostującym najważniejsze nieścisłości. Dodatkowo szersze omówienie każdego z tematów dostępne jest na stronie www.dilmah.pl/komiks. Do tej pory powstało 11 z planowanych 24 odcinków komiksu, 13 kolejnych historii ukaże się stopniowo w kolejnych 2-3 kwartałach.

Postacie z komiksów dołączanych do opakowań aromatyzowanych herbat Dilmah pojawiły się także w Internecie. W wirtualnym Klubie Miłośników Dobrej Herbaty, dostępna jest specjalna aplikacja konkursowa pozwalająca na stworzenie własnych historii, z udziałem bohaterów herbacianego komiksu Dilmah. Swoją pomysłowością można wykazać się korzystając z gotowych, komiksowych elementów graficznych. Na twórców najciekawszych komiksów czekają atrakcyjne nagrody: herbaciane bombonierki i prezentery, filiżanki, kubki i dzbanki oraz nagroda główna – najnowszy tablet ASUS Eee Tarnsformer. Laureaci zostaną ogłoszeni jeszcze w sierpniu.

Autorem scenariuszy „Obrazkowej historii herbaty” jest Krzysztof Witomski. Do projektu zaangażowana została grupa rysowników: Otto Schmidt (autor postaci filiżanki) oraz MAIS i Elisabetta Melaranci.
Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Piotr Rosiński.

KOMENTARZE
2011-08-10Amelka
Pomysł bardzo ciekawy! Będzie można się trochę nauczyć o historii herbaty. Osobiście przepadam za herbatami Dilmah, szczególnie pomarańczową i wiśniowo-migdałową;)
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości produktowe
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS