< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

„Kuchnia z Zielonego Wzgórza. Przepisy L.M. Montgomery"

Nowości wydawnicze2011-07-19

"Gdybym – biedaczka – nie była pisarką, pewnie zostałabym pierwszorzędnym kucharzem”  tymi słowami rozpoczyna się kulinarna podróż z Lucy Maud Montgomery, autorką „Ani z Zielonego wzgórza”, której skrywany przez lata zeszyt z recepturami stał się źródłem inspiracji do wydania książki  "Kuchnia z Zielonego Wzgórza. Przepisy L.M. Montgomery”.

Jak mało osób wie, L. M. Montgomery nie tylko jest uznaną pisarką, ale również obdarzona była niesamowitym talentem kulinarnym. Prowadząc dom, jako zapracowana matka dwójki dzieci i żona pastora, w wolnych chwilach z przyjemnością oddawała się gotowaniu czerpiąc z tej czynności niesamowita radość. Nie bez powodu w opisach jej powieści znaleźć można szczegółowy i obrazowy opis potraw jakimi raczyli się jej bohaterowie jej książek,

Książka z przepisami wybranymi przez Elanie Crawford oraz Kelly Crawford umożliwia powrót do „Zielonego Wzgórza” z jego urokami, zapachami i niepowtarzalną atmosferą. Pięknie wydana, urzeka zdjęciami z rodzinnego albumu rodziny Montgomery przeplatającymi się z rękopisami autorki oraz wstawkami z notkami bibliograficznymi. Książka cofa we wspaniałe lata młodości, w których z zaczytaniem śledziło się poczynania szalonej i romantycznej Ani.

Przepisy opierają się na nieskomplikowanych domowych recepturach oraz  łatwych sposobach przyrządzania. Ich ilości podane są w jednostkach masy obowiązujących w XX wieku, takich jak uncja czy funty. Podzielona jest na kilka rozdziałów tematycznych m.in  „Podwieczorek na plebani”, „Letni lunch” czy „Domowe przysmaki”.

 

„Kuchnia z Zielonego Wzgórza. Przepisy L.M. Montgomery”
Autor: Elanie Crawford, Kelly Crawford
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Oprawa: twarda
Liczba stron: 172
Cena: 29.90 zł

Tekst: Monika Białasik  

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS