< WRÓĆ DO Nowości produktowe

Rusza pierwsza edycja "Warsztatów Kulinarnych HoReCa"

Nowości produktowe2011-02-24

Już 10- go marca rusza I edycja „Warsztatów kulinarnych HoReCa”.
To pierwszy taki projekt w Polsce, dedykowany specjalistom z branży.

Podczas warsztatów trenerzy Gourmet odsłonią nowe trendy w kuchni polskiej odkrywając przed uczestnikami tajniki gotowania „sous vide”.
Inicjatorem i pomysłodawcą projektu jest Dal Pesca Wilbo Catering, która we współpracy z Partnerami pragnie stworzyć unikalną formułę szkoleń dla reprezentantów sektora HoReCa.
W miesiącu marcu rozpocznie się pierwsza edycja projektu „Warsztaty kulinarne HoReCa”. Z inicjatywy Dal Pesca Wilbo Catering, we współpracy z Partnerami, firmami: McCain, Oerlemans, Inter Europol Piekarnia Szwajcarska, Debic, Mutivac i Cheman opracowano koncept szkoleń, które przez 5 miesięcy pozwolą specjalistom z branży na podniesienie swojej wiedzy i kwalifikacji pod okiem najlepszych trenerów Gourmet.

Adam Chrząstowski, Grzegorz Labuda oraz Jacek Szczepański
zaprezentują nowe trendy w kuchni polskiej w sposób teoretyczny a później praktyczny omawiając technikę sous vide w kontekście kompozycji dań a’la cart w aranżacji bankietowej, z udziałem ryb oraz smacznych i estetycznych dodatków najwyższej jakości.
Będą to produkty Partnerów dostosowane do omawianej konwencji kulinarnej.

Technika sous vide to nic innego jak gotowanie w próżni, w temperaturach z przedziału 49-90 stopni Celsjusza. Opracowana w latach 70-tych ubiegłego stulecia we Francji dziś stanowi światowy trend. Jej ogromną zaletą jest uzyskiwanie potrawy o najlepszych parametrach smakowych, jakościowych i odżywczych. Danie zachowuje swój oryginalny smak i aromat, nie wysycha, jest lepiej przyswajalne i pełne witamin.


Formuła zakłada 30 spotkań w różnych miastach Polski. Podczas pięciu godzin zajęć uczestnicy będą pracować w trzech pięcioosobowych grupach pod okiem trenerów, przygotowując autorskie dania oparte o technikę gotowania w niskich temperaturach. Każdy warsztat zakończy panel dyskusyjny, pozwalający na wymianę uwag i doświadczeń.
Pierwsze spotkania odbędą się: 10-go marca w Kołobrzegu, 15-go marca w Warszawie i dzień później, 16-go we Wrocławiu.
Chętnych do udziału zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firm biorących udział w I edycji „Warsztatów kulinarnych HoReCa”.

UWAGA !!!

 Z powodu intensywnych prac uczestników i trenerów w sezonie letnim ostatni, lipcowy panel warsztatów zostaje przesunięty na jesień,
o szczegółach będziemy informować na bieżąco!!!!

Szczegółowy opis projektu znajdą Państwo na stronie www.papaja.pl w zakładce „Specjalne”.

INFORMACJE DODATKOWE:

 Adam Chrząstowski
- z wykształcenia filozof, karierę zawodową jako kucharz zaczynał w warszawskim Hotelu  Bristol. Był pierwszym trenerem Kulinarnej Reprezentacji Polski Juniorów, jako juror uczestniczył w wielu konkursach i pokazach kulinarnych. Na stanowisku szefa kuchni pracował w restauracji Hotelu Sheraton w Warszawie, oraz w Szanghaju, gdzie przez dwa lata prowadził restauracje Hunters i Tropicana. Obecnie Adama Chrząstowskiego spotkać można najczęściej w Krakowie, gdzie gotuje i prowadzi restaurację Ancora, trzykrotnie (2008, 2009, 2010) wyróżnioną rekomendacją przewodnika Michelin. Publiczności telewizyjnej znany jest jako autor programu „Adam po pracy”, którego cztery serie emitowane były na antenie Kuchni.TV. Ogromną popularnością cieszą się jego warsztaty kulinarne oraz autorski blog, pisany od 2008 roku.

 Grzegorz Labudaobecnie pracuje w butikowym hotelu Platinum Palace we Wrocławiu. Należy do Rady Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Gotowanie określa jako pasje i powołanie. Lata 1997-2001 spędził w stylowym Zamku Jan III Sobieski. Następne lata spędził w Sopocie, kreując od podstaw prestiżową restaurację Villa Sedan.
Stamtąd trafił do Hotelu Nadmorski w Gdyni, a po pięciu latach postanowił opuścić Trójmiasto, by przygotować się do objęcia stanowiska Executive Chef w słynnym Boutique Hotelu Blow Up Hall w Poznaniu gdzie rozpoczął kreację nowego nurtu kulinarnego Modern Polish Cuisine, któremu jest wierny do dziś. Autor książek kulinarnych tj.: "Przysmaki szlacheckie", "Domowa Paszteciarnia". W swojej karierze zawodowej gotował m.in podczas : szczytu polsko-ukraińskiego (A. Kwaśniewski – W. Juszczenko) w 2005 i wizyty George’a Busha w2007. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów kulinarnych
.

 Jacek Szczepański – niekwestionowany mistrz sztuki kulinarnej, ”artysta o wielkiej charyzmie”, od niemal 30 lat propagator polskiej kuchni. Sławę i uznanie w środowisku kucharskim przyniosła mu praca w Hotelu Viktoria  *****w Warszawie, gdzie przez 14 lat pracował na stanowisku Executive Chef. W tym czasie podejmował gości prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. W międzyczasie podnosił swoje kwalifikacje za granicą (w Paryżu, rok na promie Ryga-Sztokholm). Pracował także w hotelach w Emiratach Arabskich, Bangkoku, Lizbonie i Moskwie. Mimo, iż jest cenionym nauczycielem zawodu nadal doskonali swoje umiejętności podróżując po całym świecie był m.in. w Instytucie Paul’a Bocuse w Lyonie. Od kilku lat swoje doświadczenie i umiejętności zawodowe wykorzystuje przy tworzeniu nowych, prestiżowych restauracji w całej Polsce takich jak Porta 13 w Warszawie, Restauracja Hotelu Bulwar**** w Toruniu czy aktualnie w Hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy. 


PROFILE PARTNERÓW, PODZIAŁ TALERZA

1. DAL PESCA WILBO CATERING

Spółka WILBO SA powstała w roku 1987. Od 1998 jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Działalność spółki obejmuje produkcję i sprzedaż ryb mrożonych, solonych, wędzonych, owoców morza, marynat rybnych oraz konserw. Jednym z kanałów sprzedaży jest również segment HoReCa do którego trafia marka Dal Pesca Wilbo Catering gwarantując najwyższą jakość surowca i doskonały smak oferowanych ryb oraz owoców morza.

2. MULTIVAC

 Multivac to producent i konstruktor maszyn rolowych, komorowych, traysealerów do pakowania żywności, artykułów medycznych, technicznych oraz wielu innych. Przewagą firmy jest indywidualne doradztwo, innowacyjne zaplecze technologiczne i rzetelny serwis. W ofercie produktowej firmy istotną rolę dla sektora HoReCa odgrywają urządzenia umożliwiające przygotowanie dań do obróbki, jak i samego gotowania metodą „sosu vide” – w próżni.

3. INTER EUROPOL PIEKARNIA SZWAJCARSKA

 Inter Europol Piekarnia Szwajcarska SA jest największym producentem pieczywa szwajcarskiego oraz francuskiego w Polsce. Od ponad 20 lat cieszy się poszanowaniem Klientów dla których ważne są rodzinne korzenie firmy i tradycyjne receptury produkcji. W ofercie spółki znajdują się najwyższej jakości chleby, ciabatty, bułki i bagietki ale również „szyte na miare” produkty specjalne.

4. CHEMAN

Szwalnia i hafciarnia Cheman to firma rodzinna założona przez Annę Rogozińską. Zajmuje się szyciem odzieży jak i konfekcją m.in. dla kadr branży HoReCa. Posiada ofertę zarówno klasycznych jak i nowatorskich fasonów gwarantujących wygodę, komfort oraz wysoką jakość użytkowania. Łączy funkcjonalność, styl oraz elegancję z precyzyjnymi detalami w postaci haftów.

5. MCCAIN

McCain to firma z 50-letnią tradycją  będąca największym na świecie producentem frytek i mrożonych przetworów ziemniaczanych o 30% udziale wielkościowym w tym sektorze rynku. W Polsce McCain działa od 1993. Szeroka gastronomiczna oferta obejmuje najwyższej jakości na rynku frytki, specjalności z ciętego oraz tartego ziemniaka jak i z puree. Posiadamy również szeroką ofertę przekąsek z warzyw, sera oraz mięsa, głównie marynowane skrzydełka z kurczaka. Produkuje zdrową, dobrą żywność zgodnie z zasadą wsparcia dla pracowników, klientów i konsumentów w ich dążeniu do lepszej jakości życia.

6. FRIESLANDCAMPINA PROFESSIONAL – DEBIC

Marka Debic jest kluczowym Brandem w portfelu firmy FrieslandCampina Professional – wiodącego europejskiego producenta przetworów mlecznych. Od momentu powstania marki do dnia dzisiejszego jej ideą jest wspieranie profesjonalistów sektora HoReCa poprzez dostarczanie produktów idealnie wpasowujących się w codzienną pracę szefów kuchni.

7. OERLEMANS

Oerlemans Foods - producent mrożonych warzyw i owoców powstał na południu Holandii i wyrosł w ciągu 25 lat na przedsiębiorstwo z przedstawicielstwami w Holandii, Anglii, Włoszech, Hiszpanii na Węgrzech i w Polsce . Zakład produkcyjny Oerlemans Foods Polska Sp. z o. o. w Strzelnie powstał w 1994r,  kiedy to holding holenderski przejął nowo wybudowane przedsiębiorstwo. Oferuje przez cały rok nowoczesny i innowacyjny asortyment obejmujący ponad 100 różnych produktów i ich wariantów. Są to głównie owoce i warzywa solo, mieszanki a także dania na patelnię i produkty ziemniaczane.

Patroni medialni:
 

OSOBA KONTAKTOWA:
Project Leader
Karolina Różycka
Junior Brand Manager
WILBO S.A.
81-029 Gdynia
ul.Przemysłowa 8
mobile: +48 604 554 259
tel. + 48 58 783 73 81
fax + 48 58 783 72 11
e-mail: krozycka@wilbo.pl

UWAGA:

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Projekcie powinny kontaktować się z przedstawicielami odpowiedzialnymi za obsługę poszczególnych regionów:

:
Region IKrzysztof Owczarek- woj. pomorskie, kujawsko- pomorskie, Białystok, 602 176 777

Region IIMałgorzata Szpila  - Śląsk, Kraków 604 919 976
                    Izabela Barczuk – Warszawa 606 429 635

Region III – Radosław Dudek - Wrocław, Zielona Góra, Opole, Jelenia Góra, Konin 604 919 732
                     Beata Przewoźna – Poznań  698 139 584

 

 

KOMENTARZE
2011-03-02przemoo110
szkoda że taki projekt nie jest realizowany w 3mieście
2011-03-03Edyta Nowak
Oczywiście ,że jest organizowany w 3mieście:). Przewidywany termin to 12.04 oraz 26.05. W przypadku zainteresowania proszę o konakt z Karoliną Różycką. Cykl szkoleń obejmuje całą Polskę, szczegóły u Karoliny. Pozdrawiam
2011-03-03Szymon
szkolenia w trójmieście będą w maju i kwietniu
2011-03-04mari
czy woj.warmińsko mazurskie jest przywidziane w owym projekci?
2011-03-17MB
W woj warmińsko-mazurskim szkolenie odbędzie 29 marca 2011 w HOTELU OMEGA w Olsztynie (dawny Novotel)
2011-03-18Misiek
Szkolenia są dla WSZYSTKICH? Moze to byc tez uczen szkoly? czy dowolnej restauracji?
2011-03-18Krzysztof Owczarek
Szkolenia są dla kucharzy których zapraszamy i tych którzy są zainteresowani udziałem, ale w jednym szkoleniu może wziąć udział tylko max 15 osób. Prosimy o kontakt telefoniczny do osób odpowiedzialnych za rejony w których odbywać się będą warsztaty wg. harmonogramu podanego wyżej.
2011-04-11nalepa
jakie są koszty w/w szkolenia?
2011-04-15Krzysztof Owczarek
Zaproszeni kucharze na warsztaty kulinarne nie ponoszą żadnych kosztów dotyczących uczestnictwa w szkoleniu. Pozdrawiam
2011-05-06Szymon
a gdzie moi mili zdjęcia z Zakopanego?
2011-07-03Przemas
A kiedy odbedzie sie w Łodzi?
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości produktowe
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS