< WRÓĆ DO Wydarzyło się

Miesiąc we włoskiej restauracji Pawła Grabowskiego

Wydarzyło się2010-11-03


Tym razem, na praktyce we włoskiej restauracji Castel.Ringberg, przebywał Paweł Grabowski- Członek Euro-Toques Polska.
Jego pobyt trwał jeden miesiąc. Opowie o tym, co zwróciło Jego największą uwagę:

 Castel Ringberg to restauracja z charakterem, prowadzona przez świetnego szefa kuchni Stefana Unterkirchera i jego żonę Claudie Pitscheider, w której miałem przyjemność pracować miesiąc czasu.

   
 Przed wyjazdem miałem pewne obawy związane z nieznajomością języka niemieckiego, lecz jak się okazało były niepotrzebne. Wystarczyła podstawowa znajomość języka angielskiego.

 


 Piękna okolica, dobre wyposażenie i organizacja w restauracji, świeże, różnorodne, wysokiej jakości, oryginalne produkty i regionalne wyroby – to wszystko składa się na wyjątkowość tej restauracji.

  Przygotowywałem cateringi, bankiety, a także włoskie wesele na których były serwowane między innymi: mus z gorgonzoli z bazyliowym biszkoptem, mini szaszłyki
z policzków wołowych i serowej galaretki, oryginalne risotto z czarnymi truflami oraz doskonałe papardelle z owocami morza.


 Wariacja z przegrzebką, czy tuńczykiem, policzki z sandacza na pikantnym chutney z dyni, to tylko niektóre z przystawek uznawanych za przysmak Castel Ringberg i ukazujące zarazem pomysłowość i talent Stefana. Chrupiący a zarazem bardzo soczysty sandacz, delikatne cappuccino z fasoli z przegrzebką i truflą oraz przygotowywane przez Claudie puszyste musy tj. z białej czekolady i maronowy a także sorbet z młodego kokosa jak również sorbet z czerwonego wina podawane na deser to dania którymi wzbogaciłem swoje doświadczenie i umiejętności. Miałem okazję przeżyć wspaniałą przygodę kulinarną, wszystko to, dzięki stowarzyszeniu Euro-Toques Polska, za co serdecznie dziękuje.  

Paweł Grabowski 

 

KOMENTARZE
2010-11-03Wojtas
Pawel,witamy w klubie!!! Pozdrowienia z Gdańska.
2010-11-04Adrian Feliks
Gratuluję i tak trzymaj rozwijaj swoją pasję. Pozdrowienia z Opola Adrian Feliks
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Wydarzyło się
© Copyright papaja.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS