< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

Książka kucharska Jane Austen - Konkurs fotograficzny „Kuchnia Jane Austen”

Nowości wydawnicze2010-09-28

Znakomity prezent dla bliskiej osoby - choć ta interesująca książka to coś znacznie więcej. 
                                                         Nigella Lawson

Maggie Black, Deirdre Le Fayei
Książka kucharska Jane Austen
Wydawnictwo Literackie 2010
cena: 34,90 zł
przeł.: Sylwia Trzaska
premiera: 6 października 

Zbiór przepisów kuchni anglosaskiej z przełomu XVIII i XIX wieku, opatrzony komentarzem na temat obyczajów epoki, a także licznymi cytatami z ówczesnych dzienników, notatników kulinarnych oraz powieści i opowiadań autorki "Dumy i uprzedzenia", pełen smaków i zapachów, które towarzyszyły Jane Austen w życiu codziennym i podczas odświętnych przyjęć. Dzięki tej książce dowiecie się jak przyrządzić solę w winie z grzybami, jabłka „pod kołdrą”, śliczną potrawę z jajek oraz lody.
             Smacznego!


Konkurs fotograficzny „Kuchnia Jane Austen”- na prace czekamy do 31 października!!!


Wszystkich uzdolnionych kulinarnie miłośników dobrego jedzenia i wysmakowanej fotografii zapraszamy do udziału w kulinarno-fotograficznym konkursie organizowanym
przez Wydawnictwo Literackie. Na naszej stronie przedpremierowo udostępniamy receptury na 12 potraw z Książki kucharskiej Jane Austen, które naszym zdaniem najlepiej współgrają z poszczególnymi miesiącami w roku. Zadaniem uczestników konkursu jest przyrządzenie wymienionych zup, przystawek, dań głównych i ciast, zaaranżowanie kompozycji kulinarnej z ich udziałem, nawiązującej do danego miesiąca, ewentualnie epoki, z której pochodzą i wykonanie fotografii w jakości do druku (format JPG, minimalna waga pliku 2 MB, rozdzielczość 3000 pikseli na długim boku).

Proponowane przez nas przepisy, wszystkie dane, regulamin konkursu oraz adres do wysyłki prac konkursowych znajdziecie na stronie:
http://www.wydawnictwoliterackie.pl/konkursy.php?PHPSESSID=6e3d59613fa4064ed2d774bf7748860b

 

Nagrodami w konkursie będą dwa tomy z dawnymi recepturami czyli premierowa Książka kucharska Jane Austen oraz Kuchnia z Zielonego Wzgórza zbierająca przepisy Lucy Maud Montgomery, a także wydrukowany w kolekcjonerskim nakładzie, stworzony z nagrodzonych fotografii i podanych powyżej przepisów Kalendarz kulinarny Jane Austen na 2011 rok. 


Agnieszka Minkiewicz
Dział Promocji PR
Wydawnictwo Literackie

Tutaj znajdziesz: Regulamin Konkursu

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS