< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

Mądrości Muminka Tove Jansson-Sami Malila

Nowości wydawnicze2010-09-06

65. lat po światowej premierze pierwszej książki o Muminkach Małe Trolle i duża powódź zapraszamy do lektury wyboru najlepszych cytatów i niezapomnianych  powiedzonek z historii wymyślonych przez Tove Jansson.

 Do księgarń trafią niebawem bogato ilustrowane rysunkami fińskiej malarki i pisarki książeczki z mądrościami Muminka, Mamy Muminka i Tatusia Muminka.
Jeszcze przed końcem roku do kolekcji dołączą kolejne tomiki, zbierające przemyślenia Małej Mi, Włóczykija i Ryjka. Ci niezwykli, na poły magiczni bohaterowie historii dla dzieci, zawładnęli na równi wyobraźnią dorosłych. Ich perypetie, przygody i codzienne życie śledziło z zapartym tchem wiele pokoleń czytelników, w sumie w aż 34 językach! Spisane i zilustrowane przez Tove Jansson opowieści doczekały się również wersji teatralnej, operowej, filmowej, radiowej i telewizyjnej, a także adaptacji komiksowej, rysowanej pierwotnie przez samą autorkę, później przez jej brata Larsa i innych rysowników. Dodatkowo Muminki mają w Finlandii swoje muzeum i park rozrywki.
Są kochane i podziwiane do dzisiaj.


Nic dziwnego, wszak przyniosły swojej twórczyni międzynarodowy Medal Hansa Christiana Andersena, Nagrodę Szwedzkiej Akademii (zostali nią uhonorowani także m.in. Astrid Lindgren i Ingmar Bergman) oraz przyznawany przez dzieci Order Uśmiechu.

Na pytanie, którą z muminkowych postaci chciałaby być, Tove odpowiadała: 

Małą Mi, która gryzie kogoś w nogę i śmieje się z tego;
Hatifnatem, bo nie musi odpowiadać na pytania;
Mamą Muminka, bo na nią zawsze można liczyć,
a najchętniej Włóczykijem, bo jest wolny i lubi szukać nowych dróg.

UWAGA!!!


Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego, mamy do rozdania kilka egzemplarzy książeczki, każdy kto odpowie na pytanie -
Jak ma na imię najlepszy przyjaciel Muminka? i prześle prawidłową odpowiedź na adres redakcja@papaja.pl, może wygrać darmowy egzemplarz.

KSIĄŻECZKI ZOSTAŁY ROZDANE - Dziękujemy.

 Agnieszka Minkiewicz
Dział Promocji i PR
Wydawnictwo Literackie

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS