< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

Autobiografia Julii Child "Moje życie we Francji"

Nowości wydawnicze2010-06-13

Pełna humoru i werwy autobiografia pierwszej w Stanach Zjednoczonych profesjonalnej szefowej kuchni, na kanwie której nakręcono niedawny przebój kinowy Julia i Julia z Meryl Streep w roli głównej. Julia Child - „matka chrzestna” Nagelli Lawson i Jamiego Olivera – sprawiła, że Amerykanie pokochali jedzenie i gotowanie. Swoje pięć minut w telewizji dostała po tym, jak na rozmowę o napisanej przez siebie książce kucharskiej przyniosła do studia jajka oraz wszystkie niezbędne narzędzia włącznie z przenośną kuchenką i przyrządziła na wizji omlet. Widzowie chcieli więcej!
Książka opowiada o początkach jej kulinarnej fascynacji, kiedy wraz z mężem zamieszkała we Francji. Nie znała wówczas ani słowa po francusku i nie miała pojęcia o gotowaniu.
To książka o rzeczach, które w życiu kochałam najbardziej: moim mężu, Paulu Child; la belle France; i wielu przyjemnościach płynących z gotowania i jedzenia (…). Te wczesne lata we Francji należą do najszczęśliwszych w moim życiu – pisze Julia Child.

Julia Child (1912-2004)
– autorka pierwszego w Stanach Zjednoczonych telewizyjnego programu kulinarnego “The French Chef" (Francuski Szef Kuchni) oraz słynnej książki kucharskiej Francuska sztuka gotowania. Jedzenie i gotowanie pokochała podczas pobytu nad Loarą. Pierwszy posiłek w Paryżu (ostrygi, solę meuniere ze zrumienionym masłem, dobre wino) zjadła w słynnej restauracji La Cauronne i właśnie wtedy postanowiła poznać tajniki sztuki kulinarnej. W legendarnej paryskiej szkole Le Cordon Bleu wzbudziła nie lada poruszenie – swoim temperamentem, wzrostem (188 cm!) oraz niesłychanie wysokim, piskliwym głosem, który kilkanaście lat później pokochały tysiące Amerykanów. Za swoje pierwsze kulinarne show w TV  “The French Chef” w 1966 roku Julia Child otrzymała nagrodę Emmy. Potem prowadziła inne programy i napisała wiele książek, do późnej starości chętnie gotowała przed kamerą i zawsze miała na podorędziu świeżą, pikantną anegdotę labo dowcip. Autorem książki “My life in France” jest pisarz Alex Prud’homme. Jego dziadek był bratem męża Julii. Na rozmowach o życiu spędzili wiele godzin. We wstępie do książki Alex Prud’homme napisał, że im więcej dowiadywał się o Julii, tym bardziej ją szanował. Julia Child zmarła w wieku 92 lat.

Wydawnictwo Literackie
I wydanie
Przełożyła Anna Sak
format 123 x 197 mm
oprawa broszurowa + skrzydełka
stron 476
ISBN 978-83-08-04452-0
cena detaliczna 32,90 zł

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS