< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze

KSIĘGA CARVINGU

Nowości wydawnicze2009-11-09

Księga Carvingu
to druga, z serii poradników poświęconych sztuce cavingu, książka autorstwa Rajmunda Królika.
Autor z zawodu i zamiłowania jest kucharzem w trzygwiazdkowym hotelu. Carvingiem zainteresował się dzięki mistrzowi Tien Dieu Luongowi, który przekonał go nie tylko do przygotowywania dekoracyjnych potraw, ale również do ich smakowania. Wydana przez autora w ubiegłym roku książka pt. Carving odniosła czytelniczy sukces.
W Księdze Carvingu są zawarte praktyczne wskazówki, które umożliwiają szybką naukę tej niecodziennej sztuki. Rzeźby cieszą oko i rozwijają wyobraźnię kulinarną, co w kuchni ma ogromne znaczenie. Okazuje się bowiem, że koronkowo ozdobnie wyrzeźbiony owoc lub warzywo podnoszą smak potrawy.

Księga Carvingu zawiera nowe i bardzo piękne motywy, rzeźby z warzyw i owoców, a także opisy i sposoby używania noży i narzędzi, które są niezbędne do wykonywania tych wspaniałych potraw i dekoracji. Książka uczy również, jak należy przechowywać te swoiste dzieła sztuki. Książka ta może być wspaniałym prezentem.


Liczba stron: 272
Format: 21x28,5 cm
Ilustracje: kolorowe
EAN: 9788376130699
Książka dostępna u Wydawcy, na stronie internetowej:
http://adoculos.pl/index.php?s=karta&id=175 

Drugą  książka tego samego autora godną polecenia  jest "Carving Dekoracja potraw oraz stołu owocami i warzywami krok po kroku "


Książka zachęca do rzeźbienia w owocach i warzywach. Tym bowiem jest carving. Okazuje się, że koronkowo ozdobiony owoc lub warzywo podnoszą smak potrawy. W poradniku znajdziemy wiele praktycznych wskazówek, które umożliwiają szybką naukę. Warto próbować, bowiem smaczne rzeźby cieszą oko i rozwijają wyobraźnię, co w kuchni ma ogromne znaczenie. A wszystko to zawdzięczamy jednej z poddanych tajlandzkiego króla, która blisko 700 lat temu - jak głosi legenda – zastanawiała się jak uczynić swoją stolicę jeszcze piękniejszą, by tym samym sprawić radość swojemu władcy. Jako wzór zdobienia użyła kwiatu, a następnie wyrzeźbiła ptaka, którego starannie ustawiła dziobem w stronę płatków.


Rok wydania: 2008
Format: 16,7 x 24,2 cm
Ilość stron: 96
ISBN: 978-83-60222-80-5
Oprawa: twarda,szyta, papier kredowy,
155 zdjęć kolorowych 
Książka dostępna u Wydawcy, na stronie internetowej: 
http://adoculos.pl/index.php?s=karta&id=137
KOMENTARZE
2009-11-16julka
swietna książka !!!!!!!!!!!!1 gratuluje
DODAJ KOMENTARZ

Komentarz:

Podpis:

E-mail:

WYŚLIJ

< WRÓĆ DO Nowości wydawnicze
© Copyright papaja.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone. VPS